חשיבות הגישור.

20.09.2012

גישור

סיפור המקרה

סכסוך בין קבלן שיפוצים לבין לקוח שהזמין עבודת שיפוצים בהיקף נרחב בביתו. בין הצדדים נתגלעו חילוקי דעות באשר לתשלום בגין העבודה שבוצעה. הסכסוך היה מאוד אמוציונאלי תוך איומים רבים ללכת בית משפט. אם הצדדים היו מגיעים בסופו של דבר לבית המשפט פתרון הסכסוך היה לוקח זמן רב ועלותו הייתה עולה על הסכום שבמחלוקת. בסופו של דבר, בעזרת עורכי הדין, נרגעו הרוחות והושגה פשרה במסגרת הליך “מעין” גישור ללא פנייה לערכאות המשפטיות ותוך חסכון של זמן וכסף לשם פתרון הסכסוך.

רוצים לשאול שאלה היכנסו לפורום ליווי שותפויות,חברות ועסקים

טיפ

גישור הוא שיטה אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים וניתן להשתמש בו כמעט בכל תחום בו יש סכסוך. המגשר מנסה להביא להסדר בצורה פעילה, בהסכמת הצדדים, כך שכולם מרוויחים בסופו של יום. הגישור נותן מענה לצרכים של הצדדים במקום הכרעה בין עמדותיהם. אחד מיתרונותיו המרכזיים של הליך הגישור טרם משפט הוא ביכולתם של הצדדים למצות את המשא-ומתן ביניהם טרם הפיכתו להתדיינות על פי כללי דין נוקשים בבית המשפט.

אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו”ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה שמורות לרבות, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים למשרד עורכי דין הרשקוביץ ושות’ בלבד. אין להעתיק להפיץ, לשכפל, למכור, לפרסם, לשדר או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר וכל דבר אחר המוצג באתר אלא אם ניתנה רשות במסמך לכך בכתב ומראש ממשרד עורכי דין הרשקוביץ ושות’©

מאמרים נוספים

צרו קשר