פינוי המושכר בנכס.

ב טיפים, מאת 

20.09.2012

פינוי שוכר מהנכס

סיפור המקרה

אי פינוי נכס ואי תשלום דמי שכירות הוא החשש הגדול של כל מי שמשכיר נכס. למרבה המזל, המחוקק טיפל בבעיה חברתית זו באופן יעיל.

קיים תיקון בחוק אשר מקצר את הדרך המשפטית להתמודד עם בעיות אילו. החוק מאפשר תביעה במסלול מקוצר לפינוי הדייר כאשר מאוחר יותר ניתן לתבוע בנפרד בגין סעד כספי הנדרש מהדייר. המבקש לפנות דייר צריך להגיש כתב תביעה עם כל המסמכים הרלוונטיים, לאחר מכן מוגש כתב הגנה ונקבע דיון בתור 30 יום מכתב ההגנה. כך מתקצר משך חיי התביעה.

טיפ

כשמשכירים נכס חשוב מאוד לקבל בטוחות מתאימות, כגון ערבות בנקאית, שיקים פתוחים, ערבים ועוד, אך גם חשוב לדעת כי במידה והדייר לא מקיים את המוטל עליו במסגרת חוזה השכירות קיימת דרך יעילה ופשוטה לפנותו באופן חוקי מהנכס, ללא צורך בעשיית דין עצמי ופינוי בכוח, והסתכנות בפעולות שאינן חוקיות.

אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה שמורות לרבות, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים למשרד עורכי דין הרשקוביץ ושות' בלבד. אין להעתיק להפיץ, לשכפל, למכור, לפרסם, לשדר או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר וכל דבר אחר המוצג באתר אלא אם ניתנה רשות במסמך לכך בכתב ומראש ממשרד עורכי דין הרשקוביץ ושות'©

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. בכל מקרה, השימוש באמור במאמר זה אינו יוצר יחסי עו"ד לקוח בדרך כלשהי, בין משרד עו"ד הרשקוביץ ובין המשתמש, משרד עו"ד גיא הרשקוביץ אינו אחראי בשום צורה ואופן לתוצאות השימוש במידע המובא באתר זה, כל עוד השימוש במידע נעשה שלא באמצעות משרד עו"ד גיא הרשקוביץ.