חשיבותו של חוזה שכירות לנכס עסקי/מסחרי.

ב טיפים, מאת 

29.2.2012

חשיבותו של חוזה שכירות לנכס עסקי/מסחרי

סיפור המקרה

קיימת נטייה להמעיט מחשיבותו של חוזה שכירות ולהשתמש בחוזה שכירות סטנדרטי שניתן לרכוש או להוריד מהאינטרנט. במקרים רבים עלולים הצדדים להגיע לבית המשפט בשל חוסר בהירות והסדרה של סוגיות ספציפיות שחשובות לצדדים. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בחוזה שכירות לצרכים עסקיים, אשר אמור להיות ארוך טווח , אך תלוי בהצלחתו של העסק. כאשר העסק לא מרוויח- לא יוכל לשלם השוכר דמי שכירות. יש להסדיר מה יקרה במצבים כאלו, יש להבטיח את עניין הגמישות בחוזה. סוגיות נוספות- שינויים במושכר לצרכי העסק, אופציה להארכה בתנאים דומים, אחריות וביטוח, הסדרת סכסוכים וכו'.

טיפ

מומלץ לא להשתמש בחוזים סטנדרטיים ללא בדיקה מדוקדקת האם החוזה מתאים למקרה הספציפי ועונה על הצרכים של הצדדים, מומלץ לחשוב על כל הבעיות שעלולות להתעורר ולעגן הכל בחוזה. החיסכון בייעוץ משפטי מקדים עלול לעלול ביוקר אם יתעוררו בעיות.

רוצה לשאול שאלה הכנס לפורום ליווי עסקי ושותפויות.

אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה שמורות לרבות, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים למשרד עורכי דין הרשקוביץ ושות' בלבד. אין להעתיק להפיץ, לשכפל, למכור, לפרסם, לשדר או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר וכל דבר אחר המוצג באתר אלא אם ניתנה רשות במסמך לכך בכתב ומראש ממשרד עורכי דין הרשקוביץ ושות'©

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. בכל מקרה, השימוש באמור במאמר זה אינו יוצר יחסי עו"ד לקוח בדרך כלשהי, בין משרד עו"ד הרשקוביץ ובין המשתמש, משרד עו"ד גיא הרשקוביץ אינו אחראי בשום צורה ואופן לתוצאות השימוש במידע המובא באתר זה, כל עוד השימוש במידע נעשה שלא באמצעות משרד עו"ד גיא הרשקוביץ.