הטלת הוצאות נכבדות על תובע בשל ניהול הליך לקוי בבקשה לאישור תבענה יצוגית.

ב טיפים, מאת 

הטלת הוצאות נכבדות על תובע בשל ניהול הליך לקוי.
עובד הגיש בקשה לאישור תביעה ייצוגית באמצעות עורך דינו כנגד החברה בה עבד בגין אי תשלום זכויות עובדי החברה. בית המשפט מצא פגמים חמורים בניהול ההליך על ידי עורך הדין, לרבות התנהלות חסרת תום לב ובלתי מקצועית. בית המשפט אף קבע שהעובד היה כלי בידי עורך דינו למטרת הגשת התביעה הייצוגית.
בית המשפט הטיל הוצאות נכבדות על העובד.

טיפ
בבואנו לבחור בעורך דין לייצוג בתביעה ייצוגית יש לעשות זאת במשנה זהירות. לעורך הדין המייצג חשיבות ראשונה במעלה בהליך התובענה הייצוגית. כחלק בלתי נפרד מניהול תביעה בהמ"ש יעמוד על טיבו של עורך הדין על מנת להבטיח כי עניינם של כל חברי הקבוצה ינוהל כנדרש.
בין היתר, בהמ"ש יבדוק את ניסיונו, מקצועיותו ותום ליבו של עורך הדין. על הלקוח לבדוק נתונים אילו טרם ההתקשרות עם עורך הדין כדי למנוע הטלת הוצאות מיותרות על התובע הייצוגי.

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. בכל מקרה, השימוש באמור במאמר זה אינו יוצר יחסי עו"ד לקוח בדרך כלשהי, בין משרד עו"ד הרשקוביץ ובין המשתמש, משרד עו"ד גיא הרשקוביץ אינו אחראי בשום צורה ואופן לתוצאות השימוש במידע המובא באתר זה, כל עוד השימוש במידע נעשה שלא באמצעות משרד עו"ד גיא הרשקוביץ.