תביעה הוגשה כנגד מעסיק שהפלה עובדת במהלך היריון ולאחר חופשת לידה ואף פיטר אותה.

ב פסקי דין והחלטות, מאת 

עובדת הגישה כנגד ח.ג.י.י, חברה ליצוא ומסחר של מוצרי בנייה, תביעה ע"ס 270,000 ש"ח בגין אפליה במהלך העבודה מחמת היריון, אפליה לאחר חופשת לידה מחמת הורות ופגיעה בהיקף משרה ובהיקף הכנסה לאחר חופשת הלידה.

מועד דווח: 10.07.2009

התביעה שהוגשה כנגד המעסיקים הינה, בין היתר, בגין התנהגות בחוסר תום לב של המעסיקים כלפי העובדת וזאת לאחר שהמעסיקים פגעו בתנאי העסקתה ו/או בהיקף הכנסתה של העובדת, במהלך ההיריון ולאחר חופשת הלידה ומבלי שקיבלו על כך היתר כדין מהממונה על עבודת נשים ולמעשה פיטרו את העובדת תוך ניסיון להסוות את הפיטורים באמצעות שינוי בוטה בתנאי העסקה ו/או הכנסה עד כדי כך שלעובדת לא נותרה ברירה אלא לעזוב את העבודה. התנהלות זו מהווה אף אפליה אסורה בתנאי עבודה ובהכשרה בעבודה במהלך ההיריון ואפליה אסורה בתנאי עבודה לאחר חופשת לידה.

למאמר המלא בנושא מעמד של האישה העובדת.

למאמר המלא בנושא פיטורי נשים בצל המשבר הכלכלי.

עו"ד גיא הרשקוביץ מייצג את העובדת.

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. בכל מקרה, השימוש באמור במאמר זה אינו יוצר יחסי עו"ד לקוח בדרך כלשהי, בין משרד עו"ד הרשקוביץ ובין המשתמש, משרד עו"ד גיא הרשקוביץ אינו אחראי בשום צורה ואופן לתוצאות השימוש במידע המובא באתר זה, כל עוד השימוש במידע נעשה שלא באמצעות משרד עו"ד גיא הרשקוביץ.